17 Kasım 2011 Perşembe

IDEA Jeneratörler Hakkında Bilgi

IDEA JENERATÖRLER
DİZEL MOTOR
4 Zamanlı, direkt enjeksiyonlu, su soğutmalı, doğal emişli jeneratör uygulaması için orjinal üretilmiş endüstriyel tip dizel motor ISO3046, BS5514 ve DIN6271 standartlarına tam uyumludur. Jeneratör Uygulamalarında kullanılan tüm dizel motorlarda soğutma sistemi tropikal şartlara uygun olarak 45°C lik radyatörler kullanılmaktadır.

ALTERNATÖR

Jeneratörlerde torsiyonel gerilimi minimize etmek için SAE normlarına uygun bir flanş üzerinden dizel motora direkt akuple edilen alternatörler tek yataklı, fırçasız, otomatik voltaj regülatörlü, H sınıf izolasyonlu alternatör EC 60034-1, BS4999-5000, VDE 0530, NF51-100/111, OVEM-10 ve NEMA MG 1.22 standartlarına tam uyumludur.

ŞASE ve YAKIT TANKIŞase: 3mm HRP Çelik sactan profile edilerek imal edilmiş ağır hizmet tipi şaseye minimum 8 saat kapasiteli günlük yakıt tankı entegre edilmiştir. Yakıt tankı üzerinde; mekanik tip yakıt seviye şamandırası, dizel motor yakıt emiş ve dönüş bağlantı noktaları, kromajlı ve kilitli yakıt depo kapağı, depo temizliğini sağlamak için drenaj noktası bulunmaktadır. Yakıt tankı çelik profillerle yanlardan desteklenmiştir. Şase ve yakıt tankı paslanma ve korozyona karşı yüksek dayanım sağlayan elektrostatik fırın boya ile boyanmıştır. Panoların ön yüzü IP56 koruma sınıfına uygun olarak tasarlanmıştır. Pano içi güvenli ve rahatça ulaşılabilecek şekilde dizayn edilmiştir. Kablo kesitleri çekilen akımlara göre seçilmiştir. Kabloların tamamı kendinden markalıdır.

Pano içinde kullanılan salt malzemeleri, yüksek kaliteli Avrupa malı ABB veya muadili marka ürünlerden seçilmiş olup kalan ömrü ve performansı açısından piyasa malı ürünlere göre daha iyi olmakta ve uzun vadeli bakıldığında düşük arıza istatistiklerinden ötürü servis maliyetlerinde önemli tasarruf sağlamaktadır.

Kablo giriş ve çıkışları için pano alt yüzünde kablo rakoru bulunmaktadır.
Elektrostatik fırın panolu boyaların ön yüzünde IDJ307 tip Kontrol cihazı, yakıt seviyesi göstergesi, Kilitli Acil Durdurma butonu ve Şarj ikaz lambası mevcuttur.

IDJ307 Kontrol cihazı üzerinden, şebeke elektriğinin izlenmesinin yanında jeneratör voltaj, akım, aktif güç, güç faktörü, frekans, akü voltajı, motor su sıcaklık ve yağ basınç değerlerinin ölçümü de yapılabilmekte, hata ve arızalarla ilgili istatistiki bilgilere ulaşılabilmektedir.
MS-Windows tabanlı yazılımıyla RS232 haberleşme portu üzerinden jeneratörün uzaktan izlemesi sağlanabilir. Cihaz üzerinden jeneratör kullanımına yönelik 155 adet parametre programlanabilir. Jeneratörün çalışma saatleri programlanarak istenilen zamanlarda çalışması veya çalışmaması sağlanabilir. Bu özellik sayesinde jeneratörün testi yapılabildiği gibi, elektrik kesintisinin önemsenmediği tatil, haftasonu, mesai dışı vs. durumlar için jeneratörün devreye girmesi engellenerek yakıt tasarufu sağlanabilir.

Korumalar;

Düşük yağ basıncı - alarm ve durdurma

Yüksek su sıcaklığı - alarm ve durdurma

Düşük / Aşırı hız - alarm ve durdurma

Marşlama Hatası - alarm ve durdurma

Aşırı Yük - alarm ve durdurma

Aşırı / Düşük voltaj - alarm

Akü Şarg - alarm

Kapalı acil durdurma butonu - alarm

Servis zamanı - alarm

Su seviyesi - alarm ve durdurma (opsiyonel)

JENERATÖRLE BİRLİKTE VERİLEN DİĞER STANDART EKİPMANLAR- Elektrik sistemi ve marş motorunun kapasitesine göre uygun olarak seçilmiş bakım gerektirmeyen MUTLU marka akü grubu ve bağlantıları

- Endüstriyel tip egzost susturucu

GÜVENLİK

CE direktiflerine uygun olarak motor ve alternatör üzerinde bulunan kızgın ve döner parçalar tamamen kapatılmıştır.

Otomatik Kumandalı Jeneratörler de Standart Olarak Aşağıdaki Parçalar Verilmektedir
Blok Suyu Isıtıcısı: Soğutma sistemine entegre edilen termostatlı ısıtıcı sayesinde Dizel Motorun otomatik çalışma için start kabiliyeti arttırılmaktadır.
Akü Şarj Cihazı: Kontrol panosuna monte edilen şarj cihazı ile akünün sürekli şarjı sağlanmaktadır.
OPSİYONEL AKSAMLAR

KORUMA KABİNİ

Jeneratörü dış hava şartlarından korumak için kullanılan Koruma Kabini modüller bir yapıda tasarlanmıştır. 1,5 mm DKP çelik sactan imal kabinin iç ve dış yüzeyleri paslanma ve korozyona yüksek mukavemet getiren elektrostatik toz boya ile kaplanmıştır. Kabinin her iki tarafında bulunan kapıların yerleşimi servis müdahalesine uygun olarak tasarlanmıştır. Kabinlerde kullanılan tüm menteşe ve kilitler paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Güvenliği ve estetiği sağlamak için Egzost susturucu sistemi kabin içine yerleştirilmiştir.

OTOMATİK TRANSFER PANOSU

Jeneratör gücüne uygun başlıca iki adet kontaktör ihtiva eden transfer panosu ihtiyaca göre istenirse ayrık istenirse Kontrol Panosu üzerine monte edilmiş şekilde temin edilmektedir.

SES İZOLASYON SİSTEMİ

Yerel ve uluslararası yönetmeliklerin belirlediği ses seviyesinin altında kalacak şekilde ses yalıtımı sağlayan (70 dBA / 98 Lwa) ve jeneratörü dış hava şartlarından koruyan ses izolasyon kabini moduler bir yapıda tasarlanmıştır. 1,5 mm DKP çelik sactan imal kabinin iç ve dış yüzeyleri paslanma ve korozyona yüksek mukavemet getiren elektrostatik toz boya ile kaplanmıştır. Kabin iç yüzeyine emprenye esaslı, yüksek yoğunluklu (>70 kg/m³) ve yüksek ses yutum kapasitesine sahip ses izolasyon malzemesi döşenmiştir. Alev almayan özellikte olan (alev yürüme hızı 0 mm/dk) ve 550 °C ye dayanabilen ses izolasyon malzemesi içerdiği antibakteriyel kimyasallar sayesinde bakteri oluşumuna sebep olmaz. Kabin içinde hava giriş ve çıkışları ses tutucu bölmelerle ayrılmıştır. Kabinin her iki tarafında bulunan kapıların yerleşimi servis müdahalesine uygun olarak tasarlanmıştır. Kabinlerde kullanılan tüm menteşe ve kilitler paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Endüstriyel tipe nazaran 7 - 10 dBA daha iyi ses kesme kapasitesine sahip olan konut tipi Egzost susturucu sistemi yatay olarak hava atış bölmesine yerleştirilmiş çıkış tarafı sıcak hava atış yönüne verilmiştir. Çıkış ağzında basınçlı ve ile aktive olan yağmur şapkası bulunmaktadır.

RÖMORK

Jeneratör ağırlığına uygun olacak şekilde tek dingilli çelik profilden imal römorkta park freni ve ayarlı çeki oku ile beraber ön destek tekeri ve köşelerde katlanabilir destek ayakları mevcuttur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder